Život bez bariér 2015

 

16.10. - 18.10.2015

 

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby?

 

 

Odpovědi na tyto a další otázky najdete na výstavě Život bez bariér, zaměřené na seniory a osoby s handicapem. Cílem výstavy je pomoci lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět tak ke zlepšení života, integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti. Čtvrtý ročník výstavy Život bez bariér se koná ve dnech 16. – 18. 10. 2015 na Výstavišti Černá louka Ostrava. Najdete zde pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy bydlení, vozidel, možnosti trávení volného času a cestování.

 

Uvidíte praktické ukázky pomůcek pro seniory a handicapované např. speciálně upravená vozidla, můžete si nechat vyšetřit sluch a chodidla pro výrobu individuální ortopedické vložky. Připraven je také bohatý doprovodný program, návštěvníci mohou shlédnout ukázku výcviku vodících a asistenčních psů, canisterapie a také jedinečné Taneční vystoupení Flamenco v podání Občanské sdružení Bílá holubice, na podporu umělecké a sociální integrace občanů se zdravotním handicapem. Výrobky svých dílen představí spousta občanských sdružení a chráněných dílen. Na výstavě budou vystaveny obrázky a fotografie z putovní výstavy „Šťastné stáří očima dětí“. Své výrobky představí i šikovní senioři z Klubu seniorů Statutárního města Havířov.

 

Na výstavě Život bez bariér se na Vás bude těšit i Městská policie ČR, která zde bude mít vědomostní program pro děti, spoustu omalovánek, kvízů a testíků. Na jejich stánku najdete ukázky výstroje a výzbroje, spoustu informací o prevenci kriminality v Ostravě a také si zde můžete vyzkoušet jízdu zručnosti.

 

V pátek 16.10.2015 v 16:00 se na pódiu můžete těšit na prezentaci šerpy Zdeňka Páchy. Promítne nám dokumentární film, který je o očekávání, nejistotě, štěstí, i smutku, výpravy čtyř handicapovaných Čechů a Českých amatérských nosičů a jejich přátel (asistentů). Film je záznamem z historicky prvního zdolávání ve Vysokých Tatrách, vysokohorské Belianské jeskyně a vrchol Rys z polské strany Tater.

  

Partnerem výstava je Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky. Záštitu nad výstavou převzal Ing. RSDr. Svatomír Recman, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

 

I Vy můžete pomoci! 

Zakoupením vstupenky přispějete 1,- Kč na sbírkové konto Pomozte dětem.

 

Výstavní katalog   Seznam vystavovatelů   Závěrečná zpráva