O společnosti

Obchodní společnost města Ostravy byla založená v roce 1998 pod názvem Ostravské výstavy a.s.. Od 1.7. 2018 se společnost sloučila s Ostravským informačním servisem, s.r.o. Ke dni 8. 10. 2018 došlo k oficiální změně názvu společnosti na Černá louka s.r.o. Součástí společnosti Černá louka s.r.o. je Ostravainfo, Výstaviště Černá louka a Slezskoostravský hrad. Činnost obchodní společnosti se zaměřuje především na pořádání výstav, veletrhů, kongresů a konferencí a dále správu majetku statutárního města Ostravy.

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. Areály Slezskoostravského hradu, Miniuni se za rok 2015 umístily podle České centrály cestovního ruchu CzechTourism na 3. místě v Moravskoslezském kraji jako nejnavštěvovanější kulturní památky, dále na 20. místě v TOP nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice.

 

Obrázek

Černá louka

 

 

Černá louka se nachází v centru města poblíž Masarykova náměstí. V pěti hektarovém areále je umístěno devět objektů, z toho dva výstavní a kongresové pavilony. Ostatní slouží realitní činnosti. Venkovní plochy a travnatá zóna poskytují návštěvníkům i obyvatelům centra města místo pro odpočinek. Hlavní výstavní pavilon A disponuje hrubou výstavní plochou 6300 m2. Ročně se na výstavišti koná téměř 100 výstav, konferencí, seminářů a jiných kulturně společenských akcí.

 

cerna-louka.cz

 

Obrázek

Slezskoostravský hrad

 

V roce 2004 převzala obchodní společnost Ostravské výstavy, a.s. do své správy zcela zdevastovaný objekt, umístěný na soutoku řek Ostravice a Lučiny. Po průběžně realizovaných úpravách a rekonstrukcích se Slezskoostravský hrad stal fenoménem Ostravy a slouží k bohatému kulturnímu životu. V posledních letech se pohybuje na předních místech ve statistikách návštěvnosti kulturních památek. Od 1.7. 2018 se sloučila společnost Ostravské výstavy, a.s. se společností Ostravský informační servis, s.r.o., od 8.10. 2018 došlo ke změně názvu společnosti na Černá louka s.r.o., která nyní spravuje Slezskoostravský hrad.

 

hrad.cerna-louka.cz