Kreativ Ostrava 2016

 

11.11. - 13.11.2016

 

Na KREATIVu Ostrava 2016 se letos představí více jak 150 firem a kreativců, kteří nabídnou návštěvníkům nepřeberné množství materiálu nebo pomůcek na tvoření a originálních výrobků se značkou „vyrobeno s láskou“. Pořídíte zde za rozumnou cenu například látky, galanterii, korálky a komponenty, vyřezávací šablony, razítka, nejrůznější papírový sortiment, plsť a další. Poprvé zde najdete také kompletní sortiment pro malování airbrushem - pistole, kompresory, barvy a příslušenství.

 

 

Novinkou bude workshop, kde objevíte kouzlo výroby realistických květin z pěnové gumy Foamiran. Tradičně se korálkářky mohou těšit na Darí Fejtkovou, která si pro ně opět připravila novou knihu a seznámí je s novinkami v „Korálkové škole“.  Milovníky originálních šperků určitě potěší workshop s Dianou Dee Lázňovskou, který se bude konat o víkendu a kde si společně vytvoříte krásný šperk.

 

Poprvé si výstavě můžete vyzkoušet pyrography neboli vypalování do dřeva, broušení skleniček nebo si vyzkoušet tibetský nástroj pro tvorbu mandal Chak-pur. Při drhání si můžete zavzpomínat při na staré časy  a vyrobit si náramek se zapínáním na knoflík. Dále si workshopech můžete vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky jako je EBRU – turecká technika malování na vodní hladinu, patchwork, decoupage, enkaustiku, malování na hedvábí, korálkování, papírový pedig, plstění, práci s polymerovou hmotou, scrapbooking, razítkování, výrobu mýdel, malování na textil, pískování, výroba svíček, drhání a uzlování, olejomalbu, pletení z dutinkových přízí, nebo vystřihování.

 

Nebudou chybět ani ukázky jako je tkaní na malém tkalcovském stavu s pevným listem, soustružení dřevěných výrobků, vyšívání na vyšívacích strojích, pletení z papíru a jiné. Na stánku firmy Korálky a hobby Rooya se bude soutěžit o charitativní kalendář Vášeň pro tvorbu pomáhá 2017. KREATIV Ostrava bude opět hostit výstavu QUILT Ostrava 2016.

 

Expozice bude umístěna ve vstupním vestibulu Výstaviště Černá louka na více jak 200 m2. Quilty budou zavěšeny na výstavních panelech a předpokládaný počet bude cca 30 - 40 exponátů. Kuriozitou výstavy bude Přátelský Quilt – deka, která byla v roce 2012 zapsána do České knihy rekordů jako největší patchworková deka se vzorem Babiččina zahrádka zhotovená nejvíce lidmi. Je šitá celá v ruce, měří 2,15 x 6,5 metrů a podílelo se na ní 1120 lidí, z níž každý ušil 1 kytičku. Současně se představí i výstava ŠITÁ CUKRÁRNA.

 

Seznam vystavovatelů

 

Doprovodný program

 

WORKSHOPY a UKÁZKY výtvarných technik

QUILT Ostrava 2016
Z korálkové školy III. Dutinky a šnůry

Přijďte se seznámit s novou knihou Darí Fejtkové a Šárky Dvořákové -  Z korálkové školy III. – Dutinky a šnůry. Nejen že získáte podpisy autorek s věnováním, ale navíc Vás mohou zasvětit do techniky výroby korálkových dutinek. Také jsou pro Vás připraven workshop kde se s Darí a Šárkou naučíte oplétat korálky vánoční ozdůbky.

Darí a Šárka se na Vás těší po celou dobu výstavy ve stánku č. 277 v pavilonu NA2.

 

Korálková škola Darí Fejtkové

Návštěvníci výstavy budou mít jedinečnou možnost seznámit se kreativním projektem, ve kterém se naučí nejrůznější korálkové techniky. Navíc se osobně setkají se zakladatelkou školy paní Darí Fejtkovou.

 

Výtvarné techniky nejen pro děti VI. - pátek

11. listopadu 2016, od 09.30 do 15.00 hodin, konferenční sál
seminář je určen učitelům mateřských, základních a středních škol nebo pracovníkům Středisek volného času a sociálním pracovníkům.