Karneval chutí Ostrava 2016

 

22.4.2016 - 24.4.2016

 

4. ročník gastronomické výstavy s podtitulem gastro*ochutnávky*kulinářská show

Pestrá nabídka dobrého jídla a pití, ochutnávky, košty, degustační menu, kulinářské show a různé gastronomické lahůdky potěší všechny labužníky ve dnech 22. – 24. dubna 2016 na Výstavišti Černá louka v Ostravě.

 

 

Organizátoři Karnevalu chutí, Ostravské výstavy, a.s. a  Asociace hotelů a restaurací České republiky,  chtějí v letošním roce prezentovat hotely, restaurace, odborné školy a hlavně kvalitní kulinářské umění kuchařů a cukrářů Moravskoslezského kraje.

 

Náplní letošního 4. ročníku zůstává prezentace projektů CZECH SPECIALS a JAK ŠMAKUJE MORAVSKOSLEZSKO, která proběhne v restauraci Asociace hotelů a restaurací ČR. Po celou dobu konání budou šéfkuchaři připravovat a nabízet návštěvníkům menu o 3 chodech z nabídky výše uvedených projektů. Návštěvnicí budou mít možnost navštívit restaurace se zahraniční kuchyni a ochutnat jejich národní speciality. Nedílnou součásti karnevalu je prezentace odborných škol Moravskoslezského kraje. Návštěvnicí mohou shlédnout slavnostně prostřené stoly, připravené s tématem 700. výročí narození Karla IV.

 

Lákavým místem nejen mladší generace a odborníků z praxe bude příprava míchaných nápojů a servis vín v BARMANSKÉ  a SOMMELIERSKÉ  SHOW studentů odborných škol nejen z Moravskoslezského kraje. Novinkou Karnevalu chutí Ostrava 2016 je soutěž pro veřejnost  MILUJEME JÍDLO !!!

 

Návštěvníci se mohou přihlásit do soutěže  MILUJEME JÍDLO!!!, která je určena pro amatérské kuchaře a hoteliéry. Úkolem soutěžících bude připravit pokrm z jedné hlavní suroviny, kterou si soutěžící vyberou ze surovin z „ Mystery boxu“. Vítěz obdrží pozvání k návštěvě předního hotelu v rámci Moravskoslezské sekce AHR ČR. A všichni zúčastnění dostanou cenu generálního partnera firmy Lamart. Lákavým místem nejen mladší generace a odborníků z praxe bude příprava míchaných nápojů a servis vín v BARMANSKÉ  a SOMMELIERSKÉ  SHOW studentů odborných škol nejen z Moravskoslezského kraje. Milovníci dobrého vína budou mít příležitost ochutnat vynikající kvalitní moravská i zahraniční vína z nabídky vinařů a vinoték.

 

Seznam vystavovatelů