EkoAuto 2018

8. 3. - 10. 3. 2018

                                                                        

                                         3. ročník největší přehlídky elektromobilů a aut na plyn v České republice

                                                     

Hlavní tematické okruhy:

 

auta na plyn

elektromobily

autobusy a kamiony na plyn a elektřinu

hybridní vozy

čerpací a nabíjecí stanice (domácí, firemní, veřejné)

motorová paliva: zemní plyn (CNG, LNG), vodík, LPG, biopaliva

elektrický pohon, baterie a palivové články

vozidla, infrastruktura a projekty čisté mobility

 

Cílem třetího ročníku veletrhu EkoAuto je předvést a nabídnout ekologické dopravní prostředky. Hlavním záměrem je inspirovat k pořízení elektromobilů, plynových aut a ostatních vozidel pro čistou mobilitu.

 

Zájemci se budou moci na EkoAutu seznámit s pestrou nabídkou pohonu aut a ostatních vozidel na   elektřinu, stlačený nebo zkapalněný zemní plyn (CNG, LNG), vodík, LPG a  biopaliva. Automobilky a prodejci zde představí osobní a užitková auta, kamiony a autobusy na čistá paliva nebo elektrický pohon. Návštěvníky by měly zaujmout také motorky, elektrokola a jiné dopravní prostředky, které jsou nízkoemisní nebo mají nulový dopad na životní prostředí.

 

Účelem veletrhu je také představit široké veřejnosti projekty na podporu čisté mobility, seznámit  s novými technologiemi a výstavbou infrastruktury čerpacích stanic na stlačený i zkapalněný zemní plyn, LPG, vodík, biopaliva nebo dobíjecích stanic pro elektromobily. Firmy poskytnou potřebné informace a představí vozové parky ekologických aut.

 

Salon ekologické dopravy EkoAuto  se bude letos konat  v Ostravě v areálu výstaviště Černá louka souběžně se souborem veletrhů Úsporná domácnost a stavebním veletrhem Střechy, stavby.. Předpokládáme, že EkoAuto naváže na svou loňskou úspěšnou premiéru a získá pozornost dalších mnoha tisíc návštěvníků z odborné i široké veřejnosti, protože zájem o dopravní prostředky na plyn a elektromobily stoupá.

 

Součástí veletrhu bude i třídenní seminář "Poradenské centrum k efektivnímu využívání energie".  

REGISTRACE NA SEMINÁŘ

 

Kompletní přehled přednášek k nahlédnutí zde.

 

 

                                            

 

 Mirai – v doslovném překladu z japonštiny „budoucnost“ – předznamenává novou éru automobilů.

 

Toyota Mirai využívá vodík k výrobě elektřiny a produkuje pouze čistou vodu; vykazuje tak mimořádné ekologické parametry a dokáže nabídnout vše, co od vozu příští generace očekáváte: okamžitě rozpoznatelný design; radost za volantem pramenící ze špičkové ovladatelnosti (díky nízkému těžišti); a dále tichý, ale současně i mohutný zátah zprostředkovaný elektromotorem.

 

Mirai staví na technologii palivových článků TFCS (Toyota Fuel Cell System), která kombinuje palivové články s hybridním pohonem. Její součástí je nová sada palivových článků FC Stack (vlastní technologie Toyoty) a vysokotlaké zásobníky na vodík.

 

Potřeba hledání alternativ k fosilním palivům je zřejmá a zcela reálná – a v Toyotě jsme toho názoru, že správnou cestou kupředu je vodík. Jde o nejhojněji zastoupený prvek v celém vesmíru. Najdeme jej prakticky ve všem, od vody až po rostliny. Ukrývá dost energie na to, aby mohl dodávat energii našim domácnostem a budovám. A nyní je připraven sloužit i jako palivo v automobilovém průmyslu.

Když do Toyoty Mirai natankujete vodík, ukládá se do vysokotlakých zásobníků z uhlíkových vláken. Za jízdy se pak přes sací otvory v maskách chladiče na přídi vozu přivádí okolní vzduch do sady palivových článků, kam putuje i vodík z palivových zásobníků. Zde jednotlivé prvky vstupují do chemické reakce, při které se produkuje elektřina k pohonu vozu. Když sešlápnete pedál akcelerátoru, tato elektřina ze sady palivových článků proudí do elektromotoru – a víte, co je jedinou zplodinou procesu v sadě palivových článků? Voda, která příhodně odchází přes výfuk.

 

 

 

Milan Rajchl a Asociace elektromobilového průmyslu Vás zvou na svou expozici, kde bude k vidění automobil Tesla, elektrokočár, Trabant, dřevěné ektroauto, malý Fiat, Smart, elektro Velorex, čínské Yogumo a dvoumístný Kaipan.

 

  

 

Otevírací doba

čtvrtek                              12:00 - 18:00

pátek - sobota                 10:00 - 18:00

 

Vstupné

 50 Kčdospělí
 30 Kčděti, studenti, důchodci, držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů
 20 Kčhromadný vstup pro školy (minimálně 20 osob) 
  děti do 6 let mají vstup ZDARMA
  

platí VIP karta 2018

 

Souběžně probíhá výstava Střechy, stavba 2018 a Úsporná domácnost 2018. Tři akce za jedno vstupné!

 

Parkování v areálu - veškeré informace a ceny najdete zde.

 

Kontakt:

 

                  PhDr. Vít Smrčka

                  autor veletrhu, odborná spolupráce

                  tel. 737 167 812

                  mail: smrcka@energieinfo.cz

 

Manažer výstavy: Věra Thiemlová, vera.thiemlova@cerna-louka.cz, tel: 596 167 120, 602 542 724 

 

 

 

Letošní vystavovatelé:

 

             

 

 

                             

 

 

Partneři veletrhu:

 

 

             

 

 

 

 

 

Mediální partneři: